xnoise - en to eu translation catalogue (213 entries)

en: Media Player
eu: Multimedia-erreproduzitzailea

en: Organize and play your music and video collections
eu: Kudeatu eta erreproduzitu zure musika eta bideo bildumak

en: Xnoise is a media player for Gtk+.
eu: Xnoise Gtk+entzako multimedia-erreproduzitzaile bat da.

en: It uses the gstreamer framework.
eu: Gstreamer framework-a darabil.

en: More information on the project website:
eu: Informazio gehiago proiektuaren webgunean:

note: the 'no lyrics found...' also appears in the db provider !!
en: no lyrics found...
eu: ez da hitzik aurkitu...

en: by
eu: Artista:

en: on
eu: Albuma:

en: Last Played
eu: Azkena erreproduzituak

en: Music
eu: Musika

en: Collapse all
eu: Tolestu dena

en: Loading ...
eu: Kargatzen ...

en: Most Played
eu: Gehien erreproduzituak

en: Streams
eu: Korronteak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Add or Remove media
eu: Gehitu edo kendu multimedia

en: If selected, all media folders will be fully rescanned
eu: Hautatuta badago, multimedia karpeta guztiak osorik berreskaneatuko dira

en: Add local folder
eu: Gehitu karpeta lokala

en: Add media stream
eu: Gehitu multimedia-korrontea

en: Remove
eu: Kendu

en: Do full rescan
eu: Berreskaneatze osoa burutu

en: Select local media folders or internet media streams. 
    All media sources will be available via xnoise's library.
eu: Hautatu multimedia-karpeta lokalak edo Interneteko korronteak. 
    Multimedia-jatorri guztiak eskuragarri egongo dira xnoise-ren liburutegian.

en: Location
eu: Kokalekua

en: Importing media data. This may take some time...
eu: Multimedia-datuak inportatzen. Honek bere denbora beharko du...

en: Select media folder
eu: Hautatu multimedia karpeta

en: Add internet radio link
eu: Gehitu Interneteko irratiaren lotura

en: Leave fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Media
eu: Multimedia

en: Grid lines in media browser
eu: Sareta-lerroak multimedia-arakatzailean

en: Show picture on hover album image
eu: Erakutsi irudia sagua album-argazkiaren gainetik pasatzean

en: Use Application Menu
eu: Erabili aplikazio-menua

en: Show Stop button
eu: Erakutsi Gelditu botoia

en: Quit on window close
eu: Irten leihoa ixtean

en: Use desktop notifications
eu: Erabili mahaigaineko jakinarazpenak

en: Use Equalizer
eu: Erabili ekualizadorea

en: Go Back
eu: Joan atzera

en: Media browser fontsize
eu: Multimedia-arakatzaileko letra-tamaina

en: User Interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

en: Lyric Providers
eu: Hitz-hornitzaileak

en: Additional
eu: Gehigarria

en: Music Stores
eu: Musika-dendak

en: Select external subtitle file
eu: Hautatu kanpoko azpititulu-fitxategia

en: No Subtitle
eu: Azpititulurik ez

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoan

en: Media Collections
eu: Multimedia-bildumak

en: Playlists
eu: Erreprodukzio-zerrendak

en: Stores
eu: Dendak

en: Devices
eu: Gailuak

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Volume
eu: Bolumena

en: Add all tracks to tracklist
eu: Gehitu pista guztiak pista-zerrendara

en: xnoise - Edit metadata
eu: xnoise - Editatu metadatuak

en: Type new artist name.
eu: Idatzi artistaren izena.

en: Artist:
eu: Artista:

en: Type new album name.
eu: Idatzi albumaren izena.

en: Album:
eu: Albuma:

en: Please wait while filling media browser. Or cancel, if you do not want to wait.
eu: Itxaron multimedia-arakatzailea bete artean. Edo ezeztatu, ez baduzu itxaron nahi.

en: Please wait while importing media. Or cancel, if you do not want to wait.
eu: Itxaron multimedia inportatu artean. Edo ezeztatu, ez baduzu itxaron nahi.

note: ARTIST
en: Artist
eu: Artista

note: ALBUM
en: Album
eu: Albuma

en: Title
eu: Titulua

note: GENRE
en: Genre
eu: Generoa

en: Uri
eu: URIa

note: YEAR
en: Year
eu: Urtea

note: TRACKNUMBER
en: Tracknumber
eu: Pista-zenbakia

en: Edit data for track
eu: Editatu pistaren datuak

en: Change album data
eu: Aldatu albumaren datuak

en: Change artist data
eu: Aldatu artistaren datuak

en: Add to tracklist
eu: Gehitu pista-zerrendara

en: Move to trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Do you want to move the selected file to trash?
eu: Hautaturiko elementua zakarrontzira bota nahi duzu?

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Remove selected track
eu: Kendu hautaturiko pista

en: Show in parent folder
eu: Erakutsi dagoen karpeta

en: Insufficient track information. Not searching for lyrics.
eu: Informazio gutxiegi pistari buruz. Ez dira hitzak bilatuko.

en: Player stopped. Not searching for lyrics.
eu: Erreproduzitzailea gelditu da. Ez da hitzik bilatuko.

note: Gtk.TextIter start_iter; Gtk.TextIter end_iter; textbuffer.get_start_iter (out start_iter); textbuffer.get_start_iter (out end_iter); string txt = textbuffer.get_text(start_iter, end_iter, true); TODO: Howto append text ?
en: 
    Trying to find lyrics for "%s" by "%s"
    
    Using %s ...
eu: 
    Hitzak bilatzen  "%s" abestiarentzat (artista: "%s")
    
    %s erabiltzen ...

en: _File
eu: _Fitxategia

en: open file
eu: ireki fitxategia

en: Open _Stream
eu: Ireki _korrontea

en: open remote location
eu: ireki urruneko kokalekua

en: _Add or Remove media
eu: _Gehitu edo ezabatu multimedia

en: manage the content of the xnoise media library
eu: kudeatu xnoise multimedia-liburutegiko edukia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: C_lear tracklist
eu: _Hustu pista-zerrenda

en: Clear the tracklist
eu: Hustu pista-zerrenda

en: _Rescan collection
eu: _Berreskaneatu bilduma

en: Rescan collection
eu: Berreskaneatu bilduma

en: _Increase volume
eu: _Igo bolumena

en: Increase playback volume
eu: Igo erreprodukzio-bolumena

en: _Decrease volume
eu: _Jaitsi bolumena

en: Decrease playback volume
eu: Jaitsi erreprodukzio-bolumena

en: _Previous track
eu: _Aurreko pista

en: Go to previous track
eu: Joan aurreko pistara

en: _Toggle play
eu: _Pausatu/Erreproduzitu

en: Toggle playback status
eu: Aldatu erreprodukzioaren egoera

en: _Next track
eu: _Hurrengo pista

en: Go to next track
eu: Joan hurrengo pistara

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Tracklist
eu: _Pista-zerrenda

en: Go to the tracklist.
eu: Joan pista-zerrendara.

en: _Lyrics
eu: _Hitzak

en: Go to the lyrics view.
eu: Joan hitzen ikuspegira.

en: _Now Playing
eu: _Orain erreproduzitzen

en: Go to the 'Now Playing' screen in the main window.
eu: Joan 'Orain erreproduzitzen' pantailara leiho nagusian.

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Frequently Asked Questions
eu: _Ohiko galderak

en: _Open Frequently Asked Questions in web browser
eu: _Ireki ohiko galderak web-nabigatzailean

en: _Keyboard Shortcuts
eu: _Laster-teklak

en: _Open Keyboard Shortcuts in web browser
eu: _Ireki laster-teklak web-nabigatzailean

en: _Config
eu: _Konfigurazioa

en: _Show Media Browser
eu: _Erakutsi multimedia-arakatzailea

en: Show _Video Fullscreen
eu: Erakutsi _bideoa pantaila-osoan

en: Show _Album Art view
eu: Erakutsi _album-irudien ikuspegia

en: Restoring %u tracks in the tracklist. This is a large number and can make startup of xnoise slower.
eu: Pista-zerrendako %u pista berreskuratzen. Kopuru hau handia da, eta xnoise-ren abioa moteldu dezake.

en: no repeat
eu: ez errepikatu

en: repeat single
eu: errepikatu bakarra

en: repeat all
eu: errepikatu guztia

en: random play
eu: ausaz erreproduzitu

en: Enter the URL for playing
eu: Sartu erreproduzitzeko URLa

en: Select media file
eu: Hautatu multimedia-fitxategia

en: Equalizer
eu: Ekualizadorea

note: AppMenuButton for compact layout
en: Show application main menu
eu: Erakutsi aplikazioaren menu nagusia

en: Maximum Treble
eu: Altuak topean

en: Maximum Bass
eu: Baxuak topean

en: Classic
eu: Klasikoa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: The subtitle name is not matching the video name! Not using subtitle file.
eu: Azpitituluaren izena ez dator bat bideoaren izenarekin! Ez da azpititulu-fitxategia erabiliko.

en: Success on installing missing gstreamer plugin
eu: Falta den gstreamer pluginaren instalazioa behar bezala burutu da

en: User aborted installation of missing gstreamer plugin
eu: Erabiltzaileak falta den gstreamer pluginaren instalazioa eten du

en: Gstreamer plugin not found in repositories
eu: Gstreamer plugina ez da aurkitu errepositorioetan

en: Critical error while installation of missing gstreamer plugin
eu: Errore kritikoa falta den gstreamer plugina instalatzean

en: Missing gstreamer plugin
eu: Gstreamer plugina faltan

en: Automatic missing codec installation not supported
eu: Falta diren kodek-en instalazio automatikoa ez dago erabilgarri

en: Failed to start automatic gstreamer plugin installation.
eu: Huts egin du gstreamer pluginaren instalazio automatikoa abiarazteak.

en: Trying to install missing gstreamer plugin
eu: Falta den gstreamer plugina instalatzen saiatzen

en: Subtitle #
eu: Azpititulua #

en: Audio Track #
eu: Audio-pista #

en: (Plugin)
eu: (Plugina)

en: unknown artist
eu: artista ezezaguna

en: unknown title
eu: titulu ezezaguna

en: unknown album
eu: album ezezaguna

en: Now Playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Tracklist
eu: Pista-zerrenda

en: Lyrics
eu: Hitzak

en: Hide Library
eu: Ezkutatu liburutegia

en: Show Library
eu: Erakutsi liburutegia

en: Remove selected titles
eu: Kendu hautaturiko tituluak

en: Remove all
eu: Kendu guztiak

en: Jump to current position
eu: Saltatu uneko posiziora

note: LENGTH
en: Length
eu: Iraupena

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausatu

en: Previous
eu: Aurrekora

en: Next
eu: Hurrengora

en: Exit
eu: Irten

en: stopped
eu: geldituta

en: playing
eu: erreproduzitzen

en: paused
eu: pausatuta

en: ready to rock
eu: rockeatzeko prest

en: Found %u tracks. Updating library ...
eu: %u pista aurkitu dira. Liburutegia eguneratzen ...

en: %u tracks found
eu: %u pista aurkitu dira

en: Run 'xnoise --help' to see a full list of available command line options.
eu: Exekutatu 'xnoise --help' agindu-lerroko aukera erabilgarrien zerrenda ikusteko.

en: Database buffer for lyrics
eu: Datu-basearen bufferra hitzentzat

en: Buffer lyrics in database
eu: Bufferreratu hitzak datu-basean

en: User logged in!
eu: Erabiltzaileak saioa hasi du!

note: feedback
en: User not logged in!
eu: Erabiltzaileak ez du saioa hasi!

en: Visit LastFm for an account.
eu: Bisitatu LastFm kontu bat sortzeko.

en: Please enter your lastfm username and password.
eu: Sartu zure lastfm erabiltzaile-izena eta pasahitza.

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Scrobble played tracks on lastfm (Send song data to create statistis)
eu: Bidali erreproduzitutako pistak lastfm-ra (estatistikak sortzeko)

en: Basic Demo Plugin for Developers
eu: Garatzaileentzako oinarrizko demo plugina

en: Demo plugin for xnoise
eu: xnoise-rentzako demo plugina

en: Load lyrics from chartlyrics.com
eu: Kargatu hitzak chartlyrics.com gunetik

en: LastFm web service integration
eu: LastFm web-zerbitzuen integrazioa

en: Use lastfm's web services
eu: Erabili lastfm-ren web-zerbitzuak

en: Load lyrics from http://www.lyricwiki.com
eu: Kargatu hitzak http://www.lyricwiki.com gunetik

en: Load lyrics from azlyrics.com
eu: Kargatu hitzak azlyrics.com-etik

en: Media Control Keys
eu: Multimedia kontrolatzeko teklak

en: Control xnoise using mediakeys
eu: Kontrolatu xnoise multimedia-teklak erabiliz

en: Magnatune Music Subscription
eu: Magnatune musika-harpidetza

en: Magnatune Music Store
eu: Magnatune musika-denda

en: Download whole album to disk
eu: Deskargatu album osoa diskora

en: Downloading album
eu: Albuma deskargatzen

en: This may take some time...
eu: Honek bere denbora beharko du...

en: Download finished for "
eu: Deskarga burutu da: "

en: download finished...
eu: deskarga burututa...

en: decompressing...
eu: deskonprimatzen...

en: decompressing finished...
eu: deskonpresioa burututa...

en: Please wait while
    converting database.
eu: Itxaron eragiketa burutu artean:
    datu-basea bihurtzen.

en: Please wait while
    converting database.
    Done for %d tracks.
eu: Itxaron eragiketa burutu artean:
    datu-basea bihurtzen.
    %d pista bihurtuta.

en: loading...
eu: kargatzen...

en: Username and Password available
eu: Erabiltzaile-izena eta pasahitza eskuragarri

en: Username or Password not available
eu: Erabiltzaile-izena eta pasahitza ez eskuragarri

en: Visit Magnatune for an account.
eu: Bisitatu Magnatune kontu bat sortzeko.

en: Please enter your Magnatune username and password.
eu: Sartu Magnatuneko erabiltzaile-izena eta pasahitza.

en: Mpris v2 Dbus Service
eu: Mpris v2 Dbus zerbitzua

en: Control xnoise with a MPRIS v2 dbus interface
eu: Kontrolatu xnoise MPRIS v2 dbus interfaze baten bidez

en: Mpris v1 Dbus Service
eu: Mpris v1 Dbus zerbitzua

en: Control xnoise with a MPRIS v1 dbus interface
eu: Kontrolatu xnoise MPRIS v1 dbus interfaze baten bidez

en: Ubuntu Soundmenu Integration
eu: Ubunturen soinu-menuarekin integrazioa

en: Use ubuntu/ayatana soundmenu integration
eu: Erabili ubuntu/ayatana soinu-menuarekin integrazioa

en: Show song title in window bar
eu: Erakutsi abestiaren titulua leihoaren barran

en: Set the window name to the current title
eu: Ezarri uneko abestiaren titulua leihoaren izen gisa

en: UbuntuOne Music Store
eu: UbuntuOne musika-denda

en: Ubuntu One Music Store
eu: Ubuntu One musika-denda

en: UbuntuOne Music
eu: UbuntuOne musika

en: Show _UbuntuOne Store
eu: Erakutsi _UbuntuOne denda

en: Show UbuntuOne Store
eu: Erakutsi UbuntuOne denda
